Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το σημερινό παιχνίδι, στο «Κλεάνθης Βικελίδης», για την 7η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Άρη και την Κηφισιά (1-1). Αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε με γκολ που πέτυχαν ο Λορέν Μορόν, για τους γηπεδούχους, στο 23ο λεπτό και ο Ογκνιεν Οζέγκοβιτς, για τους φιλοξενούμενος, στο 75ο λεπτό.
Το αποτέλεσμα το λες και δίκαιο, καθώς χωρίς πολλές φάσεις κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και την Κηφισιά να είναι καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο και να προσπαθεί να απειλήσει με αντεπιθέσεις. Στο β΄ μέρος οι φιλοξενούμενοι έβγαιναν με αξιώσεις, έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους και στο τέλος μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ.

Γήπεδο: Κλ. Βικελίδης
Γκολ: 23' Μοράν / 75' Οζέγκοβιτς
Δοκάρια: - / -
Διαιτητές: Διαιτητές: Κωνσταντίνος Πουλικίδης, Βασίλειος Νικολακάκης, Ηλίας Κωνσταντίνου, 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος, VAR Ευαγγέλου - Στάικος
Κίτρινες: 86' Φαμπιάνο, 90+4' Ζαμόρα/ 31' Αντερέγκεν, 49' Παπασάββας, 54' Μποτία, 62' Βαφέας, 76' Αναγνωστόπουλος, 86' Γκόμπελιτς, 89' Κωνσταντακόπουλος
Κόκκινες: - / -
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Άρης (Ακης Μάντζιος): Κουέστα, Μπράμπετς, Φεράρι, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζιο (83’ Μοντόγια), Νταρίντα, Βερστράτε (83’ Ζαμόρα), Πάρδο (57’ Χριστοδουλόπουλος), Σουλεϊμάνοφ (58’ Κάρλσον) , Μενέντες (69’ Ντουκουρέ), Μορόν.
Κηφισιά: (Γιάννης Αναστασίου) Αναγνωστόπουλος, Μποτία (85’ Κωνσταντακόπουλος), Λούμορ, Βαφέας, Τσάπαν, Παπασάββας (69’ Πέιος), Ιλίεφ (63’ Μπιφουμά), Μασούρας, Τετέι, Αντερέγκεν (62’ Σάντος), Οζέγκοβιτς (85’ Γκόμπελιτς).