Νέα ήττα για τον Ηρακλή, η τρίτη κατά σειρά στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες, με τους κυανόλευκους να ηττώνται με 89-79 από τη Μεγαρίδα.
Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκοράρισμα, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυναμικά στο τρίτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 58-49 στα μισά και 66-56 στο 30’.
Ωστόσο, στην τέταρτη περίοδο τα πράγματα δυσκόλεψαν ακόμα περισσότερο για τους Θεσσαλονικείς, που βρέθηκαν πίσω ακόμα και με 77-60 στο 33’.
Οι γηπεδούχοι είχαν σε εκπληκτική ημέρα τον Τσούκα, που τελείωσε το ματς με  30 πόντους και τρία τρίποντα. Από τον Ηρακλή ξεχώρισε ο Τσιακμάς.
Τα δεκάλεπτα: 22-22, 45-44, 66-56, 89-79.
Διαιτητές: Τσολάκος-Χριστινάκης-Ελ Ανύ (Μωϋσιάδης)
Οι συνθέσεις
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Γκρεγκ 8, Γκατζιάς, Δενδρινός 3 (1), Γερομιχαλός Δ. 5 (1), Αλεξιάδης, Κοκορέλης 5 (1), Προίσκος 9 (3), Τσούκας 30 (3), Τόλιας 8 (1), Σταματογιάννης 4, Κοντόπουλος, Γερομιχαλός Π. 17 (3).
Ηρακλής (Καμπούρης): Παπαρέγκας 12 (1), Τσιακμάς 14 (4), Γκοτζαμανίδης, Κέσαρ 12, Λιάπης 6 (1), Καμπουρίδης 8, Δημάλης, Μαλέσεβιτς 10, Καλόγηρος 5 (1), Μαστρογιαννόπουλος 12 (1).